Ceturtdiena, 2014. gada 2. oktobris

Skaidris, Ilma

14. oktobris (2011) 10:35

Sprūdžs kandidē uz VARAM vadīšanu, bet nezina, cik Latvijā ir novadu (2)

LETA

Zatlera reformu partija (ZRP) labprāt uzņemtos atbildību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kurai kā ministra kandidāts ir minēts Edmunds Sprūdžs. Pats deputāts laikrakstam Diena teica, ka partijai ir reģionālās attīstības programma un šim uzdevumam tā ir gatava, taču viņa interese un specialitāte esot e-lietas.

Uz Dienas jautājumu, cik Latvijā ir novadu, E.Sprūdžs atbildēja: "Deviņi." Tiesa, pēc dažām minūtēm viņš jau bija noskaidrojis, ka pareizā atbilde ir 110 novadi un deviņas lielās pilsētas.
 
ZRP uzņemtos arī Zemkopības ministrijas vadīšanu. Pēc ZRP uzskatiem, VARAM un ZM vadīšanai vajadzētu būt vienas partijas rokās. 
 
VARAM darbībā līdz gada beigām vislielākais uzsvars būs jāliek uz pašvaldību darbību - jāsagatavo likumprojekts par otrā līmeņa pašvaldībām, kā arī pašvaldību finanšu izlīdzināšanu.
 
ZRP priekšsēdis Valdis Zatlers atzina, ka Satiksmes ministriju, kas tagad ir Zaļo un Zemnieku savienības pārziņā, vajadzētu vadīt Vienotības pārstāvim. Premjera partijai ir valdības darba pieredze, un tā labāk pārzinot šo jomu atšķirībā no ZRP, kurai tā nav prioritāšu sarakstā, līdz ar to nav arī sagatavota speciāla programma. 
 
Viens no ZRP valdes locekļiem Liepājas uzņēmējs Jānis Vilnītis Dienai atzina - viņš personīgi domā, ka ZRP vajadzēja piekrist vadīt Satiksmes ministriju, kuras kompetencē ir arī ostu attīstība, un viņam kā liepājniekam tas ir būtiski. Taču viņš respektējot ZRP noteikto prioritāšu secību. Uzņēmējs arī pieļāva, ka partiju interese par Satiksmes ministrijas vadību, iespējams, ir mazinājusies saistībā ar paredzamo valsts uzņēmumu pārvaldes reformu, kad to pārvalde varētu nonākt "zem Finanšu ministrijas". 
 
ZRP sākotnēji gribēja vadīt arī Finanšu ministriju, bet tagad V.Zatlers uzsvēra, ka respektē valdības veidotāju Valdi Dombrovski, kurš uzskata, ka premjeram un Finanšu ministrijas vadībai ir jābūt vienās rokās.

Diena

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Tas nav vienīgais

2011-10-14 14:13:55

Ziņot

Jaunie praktikanti vēl daudzko nezin. Kas viņiem ir prakses vadītāji? Jāuztic kādam no ZZS bukiem,lai iepazīstina ar visiem knifiem....

Latvijā

Tuvo Austrumu „Citadeles” pircēju skandalozā pagātne

Latvijas valdība pārdod banku „Citadele” odiozajam investoram no Ēģiptes, kurš ir palīdzējis gāzt Hosni Mubaraka režīmu, draudzējas ar KTDR, tiek turēts aizdomās par islāmistu radikāļu atbalstu un savā dzimtenē ir notiesāts par miljardiem ASV dolāru lielu nodokļu nemaksāšanu.

Aldaris LBL 24.sezona – jaunas sportiskās intrigas, jauna akcija līdzjutējiem

Latvijas muitnieki konfiscē kokaīnu pusmiljons eiro vērtībā

Riga Fashion Mood pirmoreiz pasniegs balvas 10 nominācijās

Lielākajai daļai velobraucēju - nepietiekamas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas

Rīgā aizvadītas pirmās Single malt viskija vakariņas

Drīz grāmatnīcās nonāks biznesa literatūras bestsellers „Kolektīvais ģēnijs”

Pasaulē

Šī savādā festivāla dalībnieki laiku pavada karājoties virs bezdibeņa 

Starptautiskais pasākums Slackline festival var šķist pats garlaicīgākais festivāls pasaulē, taču arī pats biedējošākais — dalībnieki lielākoties laiku pavada karājoties trosēs virs Monte Piana kalna aizām Itālijas alpos.

Mac lietotājs riskē saķert vīrusu vidēji 10 reižu gadā

Pēc Ontakes vulkāna izvirduma Japānā vairāk nekā 30 cilvēku kritiskā stāvoklī

Japānā izvirdis vulkāns, apberot pelniem ēkas un ievainojot cilvēkus

Miris savulaik megapopulārais igauņu dziedātājs Jāks Joala

Ričarda Brensona darbinieki var doties tik ilgās brīvdienās, cik vien vēlas

Zoodārzā Indijā baltais tīģeris saplosa cilvēku VIDEO 

Intervijas

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (13)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Rožukalne: Man nevajag iepazīties ar tiesas lēmumu, lai par to paustu viedokli  (4)

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš!

Seko puaro.lv aktualitātēm